Facebook
Global Vision Ukraine

Навчання Туреччина | Global Vision Ukraine Навчання Туреччина

Туреччина порівняно новий напрямок для студентів з України, але вже популярний серед учнів зі Східної Європи, Середньої Азії та Близького Сходу. Крім відпочинку на морських курортах, цій країні є що запропонувати і в галузі освіти.

Достойна якість навчання

Туреччина входить в топ-50 країн з найефективнішою національною системою освіти і кращою системою вищої освіти. У 2018 році 11 турецьких вузів були відзначені серед 1000 топових університетів за версією QS і Times Higher Education.

Після підписання Болонської декларації дипломи турецьких вузів без проблем визнаються в Європі, а студенти можуть продовжувати навчання в університетах країн-учасниць Болонського процесу. Вузи країни також активно беруть участь в програмі Європейського союзу з обміну студентами і викладачами Erasmus+.

Особливо високу оцінку заслуговують технічні вузи, що пропонують програми в області прикладних і природничих наук, обчислювальної техніки і інженерної справи, акредитовані авторитетної американської організацією ABET. Завдяки цьому, інженерна справа в турецьких університетах викладається на рівні вузів США. Тож не дивно, що число іноземних студентів в Туреччині досягла 150 тисяч чоловік і продовжує зростати.

Доступна вартість навчання

Навчання і проживання в Туреччині обходяться дешевше, в порівнянні з багатьма популярними освітніми напрямами. У державних університетах вартість року навчання рідко перевищує $500, хоча в приватних закладах може перевалювати за $10 000.

При цьому у іноземних студентів є хороший шанс отримати стипендію, яка покриває до 100% вартості навчання. Звернутися за фінансовою допомогою можна на етапі вступу або вже в процесі навчання - за умови досягнення високих результатів. Стипендії пропонують як самі університети (в тому числі приватні), так і турецький уряд, що займається спеціальною програмою «Turkiye Burslari». Остання передбачає не тільки гранти на оплату навчання, а й безкоштовні річні мовні курси, проживання, страховку і навіть авіаквитки. Програма охоплює 50 топових університетів країни і поширюється на післядипломну освіту.

Крім того, іноземні студенти можуть розраховувати на оплачуване стажування на турецьких підприємствах, яка практикується багатьма вузами.

Великий вибір вузів

У Туреччині акредитовано трохи більше 200 університетів, з яких майже дві третини - державні. Вони пропонують в цілому понад 60 тисяч програм з присудженням ступеня бакалавра, магістра та доктора наук. Найбільшим попитом серед напрямками вважаються туризм і готельна справа, інженерія, міжнародні відносини і торгівля, інформаційні технології і менеджмент. У багатьох вузах викладання ведеться англійською мовою поряд з програмами на турецькому. Єдиних вимог для вступу немає, тому іноземці можуть вибрати вуз з оптимальними умовами прийому. Якщо бали по IELTS чи TOEFL недостатньо високі, є можливість вступити на підготовчі курси з мінімальними знаннями англійської.

Найпрестижнішими університетами Туреччини вважаються:

Університет імені Коча - недержавний університет в Стамбулі, заснований в 1993 році. Незважаючи на порівняльну молодість, вуз входить в п'ятірку найсильніших в країні, лідируючи в таких напрямках, як громадські науки, інженерна справа і технології, природознавство і клінічна медицина. Більшість програм університету викладаються на англійській мові, крім навчання на юридичному факультеті та факультеті сестринської справи.

Університет Сабанджі також базується в Стамбулі і відноситься до приватних освітніх установ. Заснований в 1996 році, вуз заслужив звання самого інноваційного в Туреччині і увійшов в топ-400 кращих університетів світу в рейтингу THE і в топ-500 за версією QS. Вуз налічує трохи більше 5 тисяч студентів, що навчаються на трьох факультетах: інженерії та природничих наук, менеджменту, мистецтва і суспільних наук. Навчання доступне англійською мовою.

Університет Білкент - найстаріший з недержавних університетів Туреччини. Він заснований в 1984 році в Анкарі. Близько 13 тисяч студентів навчаються на 9 факультетах і в 2 чотирирічних інститутах, займаючи 3 кампуси загальною площею понад 300 гектарів. Найбільш рейтинговими спеціальностями вузу є електротехніка і електроніка, матеріалознавство, політика і міжнародні відносини. Навчання здійснюється на англійській мові, і майже половина студентів отримує стипендію.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

1Ви звертаєтесь в Global Vision
2Ми допомагаємо визначитися з місцем навчання
3Ми безоплатно проводимо підготовчі роботи
(збір документів, переговори з приймаючою стороною тощо)
4Ви вирушаєте на навчання
Facebook
Copyright © 2003-2019 Global Vision Ukraine
Global Vision